Naše články
Reportáže psané na zahrádce
Vliv gravírování na molekulární strukturu větvového suku
Mnoho kačerů se již bezpochyby setkalo se skutečností, že pokud do kešky vloží libovolný počet CWG, po určité době se jejich počet ustálí na nulové hodnotě. Záhada mizejících dřevíček byla jasná vědecká výzva a tak jsme se tento fenomén rozhodli blíže prozkoumat.. ... [ celý článek ]
Devon, jihozápadní Anglie 2010
Znáte-li alespoň zběžně životopis spisovatelky Agathy Christie, pak jistě víte, že se narodila v přímořském letovisku Torbay a do zdejšího prostředí, včetně rozsáhlých vřesovišť Dartmoor, zasadila mnoho ze svých děl. Když se naskytla příležitost tato místa navštívit, nebylo proč váhat. [ celý článek ]
Hardcore 2009 aneb zimní stanování
Strávit víkend pod stanem? Bez problému.
Strávit víkend pod stanem ve Vsetínských vrších? Proč ne?
Strávit v únoru víkend pod stanem ve Vsetínských vrších? To je ovšem výzva! [ celý článek ]
Výprava do říše mrtvých
Pražská keš GC13QK0 Styx nás lákala již dlouho. I k nám na dálný jih se donesly „historky z podsvětí“ a tak jsme se spolu s týmem p+a+j rozhodli kešku zalogovat při nejbližší vhodné příležitosti. A když tato chvíle nastala, neváhali jsme ani minutu.
Kde se vzal geocaching?
Povědomí o tom, co je geocaching, cache nebo GPS má patrně většina lidí, kteří se s touto hrou setkali. Kde se ale geocaching vzal? Kde je pramáti, Keška všech kešek a kdo a kde jí schoval? A jak dlouho se vlastně tato hra hraje?
Listing kešky
Tento článek nemá za cíl apelovat na tvůrce listingu, aby svým dílům vtiskli pečeť ceněného literárního díla, ale podívat se technickou stránku tvorby listingu a na jeden aspekt tohoto procesu, který ztrpčuje život nejednomu majiteli přístrojů typu Colorado.
Norské keškování - část pátá
Naším dalším zajímavým cílem je Geirangerfjord. Prohlížíme si fjord z paluby vyhlídkové lodi. Nádherné místo – moře se ostře zařezává do strmých skal, na kterých jsou tu a tam ve výšce několik desítek metrů vidět izolované farmy a do fjordu zvolna připlouvají a zase se s ním loučí velké zaoceánské lodě plné turistů.
Norské keškování - část čtvrtá
Po 'nedopatření' se zrušeným trajektem ze Skutviku se místo návštěvy Švédska přesunujeme po nové silnici E6 dále na sever. Cílem naší cesty je městečko Narvik – nejsevernější město Evropy s železniční přípojkou. Ona železnice není shodou okolností norská, ale švédská.
Norské keškování - část třetí
Po keškování v Lillehameru vyrážíme dále na sever. Tentokrát je v našem hledáčku Národní park Rondane. Úzké, prudké serpentiny nás od jezera Mjøsa vedou stále výš, míjíme farmy posazené v zalesněných svazích a záhy se před námi otevírá náhorní plošina.
Norské keškování - část druhá
Poté, co jsme si prohlédli město a hezky si zakeškovali v dánské Kodani, jsme se vydali dále na sever. Po nočním přejezdu nás poprvé vítá Norsko - jsme v Hamaru.
Norské keškování - část prvá
Při plánování letošní dovolené jsme se rychle shodli, že do teplých krajů se nám nechce. Pokud se tedy nechceme vydat na jih, jediná zbývající cesta vede směr sever. A když na sever, tak alespoň za polární kruh.